Gergin bir cilt için yumurta akı maskesi cildimizin canlanmasına oldukça yardımcı olmaktadır. Cilt sarkmalarını önlemek ve gergin bir cilde sahip olmak için yumurta akı maskesini nasıl uygulamanız gerektiğini anlattık.

Yumurta Akı Maskesi

Oldukça basit bir uygulama olan, Kırışıklar, gözenekler, sivilceler, lekeler ve çeşitli cilt sorunlarına kullanabileceğiniz yumurta akı maskes tarifi şöyledir.

Bir yumurtanın beyazını bir kaba alıp, köpürene kadar karıştırın.
Homojen bir forma ulaştığında, göz altlarından başlayarak tüm yüzünüze bir katman halinde sürün.
20 dakika bekledikten sonra, temizleyip kurulayın. (kozmetik kullanmayın, yalnızca su ile temizleyin)
Ayrıca siyah noktalar için uygulayabileceğiniz yöntem yukarıdakine ek olarak, yüzünüze sürme işleminden sonra yumurta kurumadan üzerine bir kağıt havlu yapıştırmaktır. Bu sayede kuruduktan sonra kağıt havluyu bir bant gibi kullanabilirsiniz. Yine 20 dakika bekledikten sonra havluları, ağda çekerken kullandığınız yöntemle çekerek kaldırın. Yine yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Kırışıklıklar İçin Yumurta Akı Maskesi:

Kırışıklıkları için yumurta akından faydalanabilirsiniz. 2 adet yumurta akı ile maskemizi hazırlayabiliriz. Yumurta akını kasede köpürünceye kadar çırpın. Yumurta akını yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Yarım saat yumurtanın kurumasından sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Yumurta Akı Maskesi:

2 yumurta akı
Yarım limonun suyu
1 yemek kaşığı sirke
Tüm malzemeleri karıştırın ve karşımı parmak uçlarınızda yüzünüze ve boynunuza eşit miktarda sürün. Göz çevresine sürmemeye özen gösterin. Maske yüzünüzde 10-15 dakika kaldıktan sonra soğuk suyla yıkayın.