Doğru makyaj yapmanın altın kuralları nelerdir? sorusunun yanıtı için videomuzu mutlaka izleyin. İşte kadınları yakından ilgilendiren doğru makyaj yapmanın altın kurallarının anlatıldığı video...

MAKYAJINIZI SİLMEDEN UYUMAYIN

Güzellik uzmanları kadınlar için doğru makyaj yapmanın inceliklerini anlatırken, aynı zamanda makyaj hakkında mutlaka bilinmesi gerekenleri de sıraladı. Kadınların güzel görünmek, kendini iyi hissetmek için başvurdukları yöntemler arasında ilk sıralarda makyaj yapmak gelir. Makyaj yapmak çoğu kadın önemli ancak bir o kadar da yaparken ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bir konudur.
Yüzyıllar boyu makyajın kadınların hayatındaki yeri tartışılmazken, özellikle makyaj malzemeleri de hep gündemdeki yerini korudu. Malzemelerde kullanılan ürünler ve kullanılan kimyasallar tartışmanın odak noktasını oluştururken, eyelinerdan ruja, ojeden fondötene kadar sayısız marka birbirleriyle rekabet yarışına girdi.

Erken yaşlanmak istemiyorsanız temizleyin

Makyaj yapmak ve istenilen görüntüye kavuşmak sizi mutlu hissettirebilir ancak unutmamanız gereken konu sonrasında onun temizliğidir. Cildinizi korumak ve uzun yıllar güzel bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız makyajınızı temizlemeden uyumayın.

Makyaj malzemelerinin içinde kullanılan kimyasallar ve kapatıcı etken maddeler cildinizin hava almasına engel olduğu için yatmadan önce temizlik şart. Aksi halde cildinizde alerjik durumlar, sivilcelere, kaşıntılara, kaş ve kirpiklerin dökülmesine, yüzde siyah noktalar oluşmasına, şişkinliklere, erken yaşlanma belirtilerine yol açabilirsiniz.

Cildinizi korumak, cildinizin her zaman canlı, parlak, güzel ve genç görünmesini sağlamak için temizlemek için hiç düşünmeyin.