Kuaföre para harcama derdine son! Artık evde kolay yollardan saç kesmek mümkün! Nasıl mı? Buyrun videomuzu izleyin...

SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

Saçın uzama hızı, biyolojik ve çevresel şartlara bağlıdır. Saçın uzamasını etkileyen birçok etken vardır. Bunlar yaş, beslenme, genel sağlık durumu ve hava durumundaki değişikliklerdir.

Sağlıklı saç, ayda yaklaşık 2,5 cm. uzar.

Saç dönemler halinde uzar. Dinlenme döneminde, saç, geçici bir süre uzamaz.

Kadınlarda, östrojen hormonunun en fazla olduğu 15- 40 yaş arası dönemlerde saç, daha hızlı uzar.

Çocuklarda saç, yetişkinlere göre daha çabuk uzar. Yaz mevsiminde, saç daha çabuk uzar. uzar.

Saçlarınızın daha çabuk uzaması için, araştırdığım bitkisel tedavileri, sizlerle paylaşmak istiyorum.

* Yemek kaşığı çörek otu ve susam otunu, 1 yumurta sarısı ile karıştırıp saçınıza sürün, 15 dakika bekletin. Sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Bu kürü, haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

* Bir adet turpu rendeleyip suda yarım saat kadar pişirip süzün. Elde ettiğiniz turp suyuna yumurta sarısı ilave edip iyice çırpın. Bulamaç haline geldikten sonra saçlarınızı ovarak yıkayın.

* Yarım olgun avokadoyu çatal ile iyice ezin. İçine bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir çorba kaşığı soya yağı katıp iyice karıştırdıktan sonra saç diplerine iyice yedirerek sürün. Daha son a başınıza önce mutfakta kullandığınız streç filmden bir kat sarın onun üzerine de ılık havlu sarıp 1 saat bekleyin. Son olarak saçınızı yıkayıp durulayın.

* Bir kahve fincanı sıcak suyun içine bir kahve fincanı keten tohumu yağı, yarım limon suyu katarak ocağa koyun ve kaynamaya başlayınca hemen ocaktan alın. Başınıza sürebileceğiniz sıcaklığa gelince ılık olarak saçlarınıza sürüp yukarıdaki gibi streç film ve havlu ile sarın. Bir saat sonra saçınızı yıkayıp durulayın.