Makyaj uygulamalarında oldukça önemli olan kirpikler ve gözler ayrı bir bakım gerektiren bölgelerimizden bir tanesidir. Kirpiklerinizin bakımı için kullanabileceğiniz en güzel ürün olan yararlı bitkisel yağ karışımlarını yazdık.

Kaş Gürleştiren Doğal Yöntemler

Sizin de kaşlarınız yanlış kaş alma uygulamasından küsmüş ve seyrekleşmiş durumda mı? Vereceğim bu tarifleri evde deneyerek kısa bir sürede sonuç alabilirsiniz. Yalnız bu doğal kürleri en az 15 gün aksatmadan kullanmalısınız.

Fındık İle Kaş Gürleştirme

İlk olarak fındığı bir tavada kavurun ve soğutun. Fındığı kaşlarınıza hafifçe sürerek kendi doğal yağını almasını sağlayın. Çok bastırıp kaşlarınıza zarar vermeyin. Daha sonra okaliptüs çayı demleyin ve süzün. Fındık uygulamasından sonra pamuğu süzdüğünüz çaya batırıp kaşlarınıza sürüp çekin bir kaç kere tekrarlayın. Bu uygulamayı 15 gün yapın.

Vazelin İle Kaş Gürleştirme

1 şeker kaşığı badem yağı 1 şeker kaşığı vazeline 1 şeker kaşığı lanoline 3 tane ceviz içi 3 tane fındık içi hepsini karıştırıp ocakta ısıtın. Daha sonra süzün ve cam bir şişeye koyup dolaba koyun, dolapta donduktan sonra 15 gün boyunca bu karışımı kaşlarınıza gece yatarken sürün.

Sarımsak İle Kaş Gürleştirme

Sarımsak içini ve 1 fincan badem yağında 1 gün bekletin. Süzüp çıkan sıvıyı cam şişeye koyun, kaşlarınıza yatmadan önce her gece sürün.

Kaşları Gürleştirmek İçin Hint Yağı

1 çay kaşığı Tatlı badem yağı 1 çay kaşığı Hint yağı duş aldıktan sonra temiz kaşlarınıza bu karışımı yapın ve kaşlarınıza sürün. Her gece duştan sonra bu karışımı kaşlarınıza yedirin. 45 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

Kaş Gürleştirmek için Çam Balı

1 çay kaşığı çam balı 1 çay kaşığı badem yağı 1 adet sarımsak İlk önce sarımsağı incecik kıyın. Daha sonra çam balı ve badem yağı ekleyin. Karışımı 24 saat kapalı bir şişede bekletin. Pamuk ile kaşlarınıza bu karışımı sürün. İsterseniz rimel fırçası ile kirpiklerinize de sürebilirsiniz. Sabah akşam bu karışımı kirpik ve kaşlarınıza sürün.