Tırnaklarınız için renk renk, kalpli oje modelleriniz sizler için derledik...

OJE KULLANIMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Güzelliğimize çok düşkünüz bu yadsınamaz bir gerçek. Özellikle bir kadının kendine ne kadar özen gösterdiğini ise en iyi el ve ayakları gösterir. Tırnak bakımı dışında en çok önem verdiğimiz şey ise ojedir. Düzgün sürmek, kurumasını beklemek için çok çaba sarfederiz. Fakat sadece birkaç gün sonra soyulmaya başlayan ojeler, hepimizin ortak derdi.

1- Temizleyin

Oje sürerken başarılı sonuç almak için, oje sürmeden önce ellerinizi lanolinsiz bir sabunla sıcak suda yıkayın ve havlu ile kurulayın. Tırnaklarınızda kalan kirleri ve yağları çıkarmak için aseton kullanın. Oje sürmeden önce tırnaklarınızı hazırlamanız çok önemlidir çünkü öncelikle zeminin sağlam olması gerekir. Öncelikle şeffaf bir kat uygulayarak başlayın. Hafif dışarı da taşırın ki oje sürdüğünüzde etinize renkler yapışmasın.

2- Yoğunluğa dikkat

Ojenin daha kolay kuruması ve pürüzsüz olması için rengin ilk katında ince uygulayın. Oje fırçasını tırnağınıza paralel uygulayarak, tırnaklarınızın başlarından uçlarına doğru uygulayın. İkinci katı uygularken baş parmaktan küçük parmağa doğru gidin.

3- Kurutucu kullanın

Ojenizin üzerine üç günde bir oje kurutucu uygulayın. Böylece ojenizin rengi daha uzun süre canlı ve kalıcı olacaktır. Açık renk parlatıcılar ve kurutucular daha uzun süreli olur. Eğer kurutucum yok diyorsanız, saç kurutma makinanızın düşük sıcaklığında ellerinizi dönüşümlü olarak bekletebilirsiniz.

4- Soyulmasını engelleyin

Ne yaparsanız yapın, ne kadar başarılı uygularsanız uygulayın, ojeleriniz soyulacaktır. Fakat tekrar baştan oje sürmenize gerek yok. Bunun için tüm tırnağınıza ince bir kat ojenizden sürün. Kuruduktan sonra bir kat daha sürüp üzerine tekrar parlatıcı veya kurutucu uygulayın. Soyulan yerler için daha mat ve koyu bir renk ile yama yaparak daha trendi bir görünümde sağlayabilirsiniz.