Kış ayı için etkileyici makyaj yapma tekniklerini videomuzda bulabilirsiniz.

KIŞ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Twiggy kirpikler

İlk olarak üst ve alt kirpiklerinizin dibine eyeliner çekin. Bu çizgi takma kirpiklerinizi daha düzgün biçimde yapıştırmanıza yardımcı olacak. Üst kirpiklerinizi kıvırıcıyla yukarı doğru kıvırın. Tekli takma kirpikleri cımbızla tutup dikkatli bir biçimde ambalajından ayırın. Elinizin üzerine biraz yapıştırıcı koyun ve takma kirpiklerin ince ucunu bu yapıştırıcıya daldırın. Yapıştırıcının daha çabuk kuruması için kirpikleri kısa süre havada sallayın. Takma kirpik tutamını kendi kirpiklerinizin arasına oturtturun ve cımbızı dikkatlice bırakın. Bant şeklindeki takma kirpiklerden kullanıyorsanız takma kirpiklerin tamamını yapıştırıcıdan geçirin ve kirpiklerinizin üzerine yerleştirin. Son olarak kirpiklerinizi bolca maskaralayın. Alt kirpiklerinize de aynı yöntemi uygulayarak takma kirpik takın. Bu şekilde Twiggy kirpiklerine sahip olacaksınız.

Kalın kaş

İlk olarak kaşlarınızın genel hattını bozan kaşları tespit edin ve bir cımbız yardımıyla temizleyin. Oluşabilecek kızarıklıkları önlemek için üzerine tonik döktüğünüz pamuğu kaşlarınıza bastırın. Kaşlarınız arasındaki boşlukları kaş renginizle uyumlu bir kaş farı kullanarak doldurun. Son olarak kaşlarınızı şeffaf maskara yardımıyla sabitleyin. Kaşlarınıza şekil verirken kaş şablonu kullanırsanız daha kolay sonuca ulaşabilirsiniz.

Işıltılı gözler

Öncelikle beyaz ışıltılı farı gözünüzün iç ucundan kaşlarınızın altına kadar göz kapaklarınıza uygulayın. Koyu gri renkli farı ince bir fırça yardımıyla göz kapaklarınızın kıvrılan kısmının biraz üzerine uygulayın. Sert görünen çizgileri pamuklu makyaj çubuğu yardımıyla hafifçe silerek yumuşatın. Kaşlarınızın altına daha aydınlık bir görünüm için açık renkli ışıltılı bir far uygulayın. İstediğiniz yoğunluğa göre far çizgisini eyeliner ya da göz kalemiyle güçlendirin. Işıltılı, yoğun siyah farı üst ve alt kirpiklerinizin diplerine ince bir şekilde uygulayın. Aynı farı göz kapağınızın kıvrılan kısmına da yayın. Son olarak kirpiklerinize bolca maskara uygulayarak hacim kazandırın.

Kırmızı ruj

Rujunuzun kalıcılığını sağlamak ve pürüzleri ortadan kaldırmak için önce dudaklarınıza bir fırça yardımıyla fondöten sürün. Üzerine hafifçe toz pudra uygulayın. Rujunuzun rengine uyan bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyin. İnce bir ruj fırçasıyla önce üst sonra alt dudağınızı boyayın. Bir kağıt peçete yardımıyla fazlasını alın ve ruju yine fırça kullanarak bir kat daha sürün. Bu şekilde rujunuz eşit şekilde dağılmış olacak.