Severek içtiğimiz kahvenin telvesinin cilt bakımına olan faydalarını duyduğunuzda artık kahvenin telvesini atmayacaksınız...

İşte sizlere kahve telvesiyle hazırlayacağınız cilt bakımı tavsiyelerimiz:

Doğal peeling içeren kahve telvesi, cildi uyararak ve canlandırarak cildinize güzellik Katar. 1 tatlı kaşığı kahve telvesini 1 tatlı kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı suyla karıştırıp cildinize masaj yapın.10 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın farkı sizde göreceksiniz.

Aynı zamanda kahveden tonik olarak da faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir fincan Türk kahvesi hazırlamak. Hazırladığınız kahve ılındığında suyuna 1parça pamuğu batırın ve yüzünüzü tahriş etmeyecek şekilde pamuk yardımı ile silin. Bir süre bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Güne taze ve aydınlanmış bir ciltle başlamak için ideal bir seçim olabilir.

Kahve telvesinin cilde faydaları gözaltı morluklarında da kendini gösteriyor. Kahve telvesinden bir miktar alıp gözaltlarınıza sürün 5-10 dakika bekledikten sonra yıkayın. Düzenli uygulandığında morluk ve şişliklerde gözle görülür bir iyileşme olduğunu fark edeceksiniz.

Ayrıca kahve, tüketiminde aşırıya kaçılmadığı takdirde Antidepresan gibi etki gösterip mutluluk hormonlarının salgılanmasında etkili olduğu söyleniyor. Araştırmacılar kahvenin mutluluk vermesinin nedenini içindeki güvenilir antioksidanlara bağlıyor.

Türk Kahvesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Türk kahvesinin içeriğinde bulunan kafeinin iltihap giderici özelliği vardır ve bu özelliği sayesinde cilt hastalıklarının tedavisinde sıklıkla kafein içeren kremler kullanılmaktadır. Bunun yanı Türk kahvesi cildin temizlenmesi ve yatışmasını sağlar, kan dolaşımını hızlandırır. Türk kahvesi çeşitli karışımlar hazırlanarak cilt üzerine kolaylıkla uygulanabilir. Selülit tedavisi için Türk kahvesi ile kese yapmanın selülit tedavisine etkisi bilimsel olarak kanıtlanırken, alerjik rahatsızlıklar için kafein içeren kremlerin faydaları da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

En Basit Türk Kahvesi Maskesi

Türk kahvesini içtikten sonra fincanın dibinde kalan telveyi birkaç damla zeytinyağı ile karıştırıp yüzünüze uygulayın. 10 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzün temizlendiğini ve canlandığını göreceksiniz. Bu karışım doğal peeling etkisi yaratarak ölü deriyi atmayı sağlar ve siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Özellikle sert ve cansız bir yüze sahipseniz türk kahvesi maskesi ile yüzünüzün doğal parlaklığını yeniden kazanmasını sağlayabilirsiniz.