Belinizin kalın olmasından mı yakınıyorsunuz? İmdadınızı duyduk ve sizler için bel inceltmenin püf noktalarını araştırdık. işte belş inceltmenin püf noktaları...

BEL İNCELTMEK İSTEYENLERE ÖNERİLER

Düz bir karın ve ince bir bele sahip olmak için doğru beslenmeniz ve hayatınıza biraz hareket eklemeniz yeterli.

İşte incecik bir bele kavuşmanızı sağlayacak öneriler...

İnce bir bele sahip olmak hepimizin ortak hayali! Biz kadınlar daha çok görünüm açısından dikkate alsak da, aslında bel çevresindeki yağlanma son derece sağlıksız bir durumun da habercisi. Göbek eritmenin, yapısal olarak kalın beli inceltmenin ve bel çevresinde oluşan yağlanmadan dolayı ortaya çıkan simit görünümünü gidermenin formülü aslında çok da zor değil.

Doğru beslenme ve egzersiz adımlarıyla hayalinizdeki ince bele kavuşabilirsiniz. Bölgesel incelmenin olmazsa olmazının öncelikle spor yapmak olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Ama en az spor yapmak kadar önemli olan da kuşkusuz doğru beslenmek. Eğer beslenme rutininiz sağlıklı ve dengeli değilse istediğiniz kadar spor yapın, incelmeniz özellikle de belinizi inceltmenizin mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Şimdi hayalinizdeki ince bele kısa sürede kavuşmanızı sağlayacak önerilerimiz için okumaya devam edin.

DOĞRU EGZERSİZLERLE TANIŞIN

Bölgesel incelme arzusu belki de spora başlamanın en motive edici taraflarından biri. Çünkü amacınız ve hedefiniz net, dolayısıyla yapacağınız egzersizler de belli. Belinizi inceltme amacıyla yola çıktınız ve öncelikle yapmanız gereken şeyin ne olduğunu da biliyorsunuz: Doğru egzersizleri planlı ve programlı bir şekilde hayatınıza dahil etmek.

Tabii ki en başta da belirttiğimiz gibi bunu sağlıklı ve dengeli beslenmeyi hayatınızın bir parçası haline getirerek de desteklemeniz gerekiyor. Şimdi öncelikle belinizi inceltecek birkaç egzersiz hareketini öğrenmek için okumaya devam edin. Doğru besinler ise sonraki adımlarda sizi bekliyor.

UZANIRKEN BEL İNCELTME HAREKETİ

Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizi başınızın altında birleştirin. Bacaklarınızı birbirine yapıştırın ve dizlerinizi birleştirip sağ tarafa çevirin. Bakışlarınız yukarıdayken, vücudunuzun sadece üst bölgesini yukarı kaldırıp indirin ve bu hareketi on kez tekrarlayın. Şimdi aynı hareketi bir de dizlerinizi sol tarafa doğru çevirerek yapın.

Bu hareketi yaparken, bel çevresinde yoğunlaşan yağlarınızı harekete geçirmek için vücudunuzun üst kısmının dümdüz olmasına dikkat edin.

OTURURKEN BEL İNCELTME HAREKETİ

Oturduğunuz yerde dik durun ve nefesinizi verirken dizinizi çenenize doğru kaldırabildiğiniz kadar kaldırmaya çalışın. Bu hareketi yaparken sırtınızı sandalyeye yaslayabilirsiniz. Her iki dizinizi de bu şekilde çenenize doğru yaklaştırın. Bu hareketle hem bacak kaslarınızı hem de karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Oturduğunuz yerden her aklınıza geldiğinde yapabileceğiniz en basit egzersiz ise kuşkusuz karnınızı sıkıp bırakma hareketi. Bu hareketi araba kullanırken, masa başında çalışırken hatta bir yerde arkadaşlarınızla sohbet ederken bile rahatlıkla yapabilirsiniz.

AYAKTA BEL İNCELTME HAREKETİ

Günlük egzersiz programınıza ayakta dururken önce bir dizinizi sonra diğer dizinizi karnınıza doğru çekip indirdiğiniz, yaygın olarak bilinen, son derece basit ama o kadar da faydalı bir hareketi de ekleyebilirsiniz. Bunun için ayakta dik bir şekilde durun ve bacağınız dizinizden bükük bir şekilde önce bir dizinizi sonra diğerini karnınıza doğru çekip indirin. Bu hareketi her bacak için en az on kez tekrarlayın. Sonra zıplayarak her iki dizinizi de karnınıza doğru çekip indirebilirsiniz.