Selülitleri anında yok eden mucizevi çözümleri sizler için derledik. İşte selülitleri yok eden mucizevi çözümler...

SELÜLİTLERDEN KURTULMANIN 5 YOLU

Selülitler, kadınların üzerindeki bir lanet olarak görülen, portakal kabuğu şeklinde bir görünüm veren ve çoğu bayanı huzursun eden bir durum. Fakat gerçekte selülit hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Ve selülitlerin tam olarak ne olduğunu bilmeden onlardan nasıl kurtulabilirsiniz?

İşin aslı selülit bir çeşit bölgesel yağlanmadır ve selülit yağlanması ile vücudun herhangi başka bir bölgesinin yağlanması arasında bir fark yoktur. Selülit giderici adında satılan kremlerin ve ilaçların aslında size kolay bir şekilde selülitlerinizden kurtulacağınız vaat edilir. Fakat vücudun herhangi bir bölgesinde yağları krem ile yok etmenin ne denli zor olduğunu zaten biliyoruz. Malesef selüliti oluşturan temel etken, o bölgedeki kasların zayıflayarak yok olmaya yüz tutması. Kasların ciltte daha aşağı tabakalara itilmesi ile, selülit dediğimiz istenmeyen kesecikler üst yüzeyi kaplamaya başlar. Bu yüzden selüliti tedavi etmek istiyorsak, cildimizle değil kaslarımızla ilgili bir tedaviye ihtiyaç duyduğumuzu anlamalıyız.

Ömür boyu selülitlerden kurtulmak için dikkat edeceğiniz 5 şey

1 – Selülitlerden krem ve losyonlarla kurtulamazsınız

Artık selülitler için krem ve losyon kullanmayı bırakın. Kremler ve losyonlar sizin cildinize karşı bir onarım uygularlar ama selülitlere sebep olan olay derinin çok daha altındadır. Bu yüzden bu tür kremlerin size çok bir faydası dokunmayacaktır.

2 – Spa terapileri ve masajlar selülite etki etmez

Yapılan çalışmalarda bir çok kadının denediği spa ve terapi masajlarının da selülit tedavisinde direk olarak etkisi olmadığı gözlemlenmiş. Çok pahalı olan bu yöntemler malesef sizlere ödediğiniz ücret oranında geri dönüş sağlamayacak.

3 – Selilüt genetik değildir, bu problemden kurtulabilirsiniz

Selülitin genetik olduğuna inanıp, gidermek için çalışmamak ve bunu kabullenmenin size hiç bir faydası dokunmayacak. Selülitlerinizi gidermek için çalışmadan ve yeterli eforu sarfetmeden, onlardan kurtulup kurtulamayacağınızı asla anlamayacaksınız.

4 – Hangi yaşta olursanız olun selülitlerinizi yok edebilirsiniz

Selülitler, kas kaynaklı bir cilt problemi olduğu için, hangi yaşta olursanız olun kaslarınızı kuvvetlendirerek üstesinden gelmeniz mümkündür. Özellikle selülitli bölgeleri hedef alan bölgesel kas egzersizlerini düzenli olarak yaparak yıllara meydan okuyabilirsiniz. Bu egzersizler aşırı kuvvet ve zorlanma gerektirmeyen evde yapabileceğiniz basit hareketlerdir.

5 – Vücudun alt bölgesindeki kaslarınızı çalıştırmak selülitlerden kurtulmanın tek yoludur!

Üst bacak, alt bacak, karın ve basen kaslarını çalıştırmaya yönelik, step, aerobik ve fitness egzersizleri, hem kaslarınızı çalıştırır hem de selülitlerinizi yok eder. Özellikle selülitli bölgelerden şikayetçi olanlar, direk olarak o bölgelerde, esneme, kaldırma ve germe çalışmaları yaparak daha hızlı sonuçlar alabilirler.