Kusursuz rimel sürmenin püf noktalarını merak ediyorsanız, yapmanı gereken tek şey videomuzu izlemek...

RİMEL NASIL SÜRÜLÜR?

Hanımlar dikkat! Bu bilgiler işinize çok yarayacak... Rimel Nasıl sürülür hepiniz biliyorsunuz. Rimel makyajın asla olmazsa olmazı. Peki kıvrık kirpikler için rimel nasıl sürülür.

Rimeli Kirpiklerinizin tam altına iyice yerleştirin.

Zigzag hareketlerle sürün ki kirpiği taradığınızda her adımda diğer kirpikler de rimel fırçasının arasına girsin ve tel tel ayrılsın.

*Rimel kurumadan diğer katı sürmelisiniz. Aksi halde kalıp gibi rimeliniz olur.

*Rimeli sürerken gözünüzü sıkar gibi yapıp rimele baskı yapmanız rimelin aralara iyice girmesini ve kirpiklerinizin kıvrılmasına neden olur.

*Son aşamada rimelinizi kirpiklerin altına yerleştirip gözünüzü gerçekten sıkarak yukarı doğru fırçanızı çevirin. Eğer rimeliniz taraklı kalıp rimelse yalnızca aynı şekilde çevirmeden tarayın.

*Yanınızda mutlaka bir kulak çubuğu ve makyaj temizleyici olsun li bulaşanları temizleyin. Özellikle sıkarak rimel sürdüğünüzde daha çok bulaşma yapar. Özellikle düşük göz kapaklarının kabusudur. Hele de benim gibi beceriksizler varsa ne olursa olsun zaten bulaştırıyor.

Bunların dışında rimelin göz kapaklarınıza sürerken bulaşmaması için bir takım aparatlar var. Bende de var bir tane ama çok sıkıcı. Daha pratik olan aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bunlar hem kirpik kıvırmak, hem bulaşmasını engellemek için kullanabilecekleriniz.

Bir pipet, makyaj fırçası, çay kaşığı veya kartviziti kirpiklerinizin üzerine yerleştirip alttan parmağınızla bastırıp kirpikleri kıvırabilirsiniz.