Hintli kadınların güzellik sırlarını sizler için araştırdık.

HİNTLİ KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI

Hintli kadınlar, doğal cilt güzellikleriyle, gür saçları ve parlayan gözleriyle oldukça hayranlık uyandırmaktadırlar. Bu güzelliğin sırları ise kullandıkları bitkisel yağlar da ve doğal ürünlerde bulunmaktadır. Hintli bayanların büyük bir kısmı ise bakımları için gerekli krem ve maskeleri evde kendileri doğal olarak hazırlamaktadırlar. Belki de bu kadar güzelliğe sahip olmanın sırrı doğal cilt bakımı uygulamalarıdır.

Hintli bayanların sık olarak uyguladığı yöntemlerden biri ise yüzlerin pirinç suyuyla yıkamaktadırlar. Pirin içinde bulunan B vitamini, magnezyum, bakır sayesinde de cilt parlamaya başlamaktadır. Ciltte doğal peeling etkisi yaratan bu yöntemlerden birisi ise fındık, fıstık ve tahıllı çerezleri tüketmeleridir. Hintli kadınların bebek gibi bir cilde sahip olmaları güzellik sırrında gülsuyu ve badem yağıdır. Birçok maske tarifinde bu iki ürün çok kullanılmaktadır. Gül suyu nemlendirici, badem yağı besleyici ve canlandırıcı bir etki bırakmaktadır.

Hintli bayanların yumuşak bir cilde sahip olmalarındaki en önemli etken ise bitkisel yağların etkisi oldukça büyüktür. Bu yağların faydalı olabilmeleri için cilde masaj yapıp uygulanması gerekmektedir. Bu sayede de cildin her noktasına derinlemesine bakım yapılır. Hintli kadınlar yüzleri için bakım maskelerini yapacakları zaman susam yağını tercih etmektedirler. Susam yağıyla bakım yapmadan önce biraz ısıtırak masajla yüze uygulamaların daha etkili olduğunu söylemekteler.

Hintli kadınların en çok dikkat çeken bir diğer yerleri de saçlarıdır. Bu kadar gür, parlak ve koyu olarak kalmalarını nasıl sağlamaktalar? Bu bayanlar saç güzellik sırları arasında da bitkisel yağlar ve şampuanlar yer almaktadır. Campisaj, Hintliler tarafından uzun yıllardır uygulanan kafa masajıdır. Burada kullanılan bitkisel yağlar ile saçlar daha gür ve canlılık kazanmaktadır. Buradaki güzellik sırlarında ise vücuttaki zararlı toksinler uzaklaştırılır ve hücrelerin beslenerek kendisini yenilemesidir. Hintli kadınların saç güzellik sırrı ise bitkisel şampuanları masaj yaparak uygulamalarıdır. Bu yağlarla evde saç bakımını sizlerde yapabilirsiniz. 2 ila 3 damla fesleğen, susam yağı ve jojobayı karıştırarak parmaklarınıza sürdüğünüz yağı saç köklerinize kadar masaj yaparak uygulayıp durulayın. Ayrıca saçlarınızın çok güzel kokmasını isterseniz lavanta yağını da ekleyebilirsiniz.

Hintli bayanlar temiz bir cilde sahip olabilmek için güzellik sırrı olarak kullandıkları karışım ise 2 yemek kaşığı ezilmiş badem, 2 çay kaşığı bademyağı ve gül suyunu karıştırıp daha sonrasında üzerine süt ekleyeceksiniz, sütü ilk olarak az bir şekilde ekleyin, krem kıvamına gelene kadar sütü eklemeye de devam edin. Karışımı hazır hale getirdikten sonra cildinize masaj yaparak 3 ila 4 dakika boyunca da uygulayın. Temiz, parlak cildinizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Hintli kadınların masajın büyülü gücüne fazlasıyla inanmış durumda olmalılar ki birçok güzellik sırları masaj sayesinde olur demekteler. Vücudun her bölgesinde kullanılan gül suyu yağıyla masaj yapılmakta ve bu sayede de kan dolaşımı hızlandırarak cilt kendini yenilemeye almaktadır.