Sizde morluklar, şişlikler ve kaz ayaklarına savaş açmak istiyorsanız buyurun yazımızın devamını okuyun ve göz çevresi bakım önerileri içinden bir tanesini seçerek bu kolay işlemi evde yapmanın rahatlığını sağlayın.

Göz Çevresine Bakım Maskesi

Kahve ( 1 tatlı kaşığı )
Yumurta akı ( 1 adet )
Cam bir kase içerisine yumurtayı kırıp akını alın ve üzerine 1 tatlı kaşığı kahve ekleyip iyicene karıştırın. Hazırladığınız karışımı yavaş bir şekilde göz çevrenize sürün. Süreceğiniz zaman dilerseniz elinizi dilerseniz de bir pamuk ile uygulayabilirsiniz. Göz çevresine bakım maskesini 20 dakika kadar cildinizde bekletin ve sonrasında temizleyebilirsiniz. Haftanın 2 günü uygulamanız yeterli olacaktır.

Göz Altı Morlukları İçin Bakım Maskesi

Avokado yağı ( 1 çorba kaşığı )
Soya yağı ( 1 çorba kaşığı )
Badem yağı ( 1 çorba kaşığı )
Uygun bir kase içerisine yukarıdaki tüm malzemeleri koyun ve karıştırın. Hazır hale gelen karışımı göz altı bölgelerine uygulayın ve 30 dakika kadar bekledikten sonra güzelce temizleyin. Haftada 1 kere düzenli bir şekilde uygulamanız sonucunda göz altı morluklarınız geçecektir.

Göz Çevresi Bakımı

Badem yağı ( 1 çay kaşığı )
Havuç ( 1 adet )
İlk olarak havuçları temizleyin ve rendeleyin. Rendelediğiniz havuçları bir kaseye koyup üstüne 1 çay kaşığı badem yağı ekleyin ve karıştırın. Karışım hazır hal geldiğinde göz çevrenize sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Haftanın 1 günü düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Göz Çevresi İçin Bakım Maskesi

Gül suyu ( 1 tatlı kaşığı )
Muz ( yarım )
İlk olarak muzu soyup bir kase içerisinde püre kıvamına getirin. Sonrasında üstüne gül suyunu ilave edin ve maskeyi iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz çevresine iyi bir şekilde sürün. Göz çevresindeki deri çok ince bir tabaka olduğundan dolayı 30 dakikadan fazla bekletmeden temizleyin.

Göz Çevresi Bakım Kremi

B vitamini ( 1 ampul )
E vitamini ( 1 ampul )
Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı )
Yukarıdaki tüm malzemeleri bir kase içerisine koyalım ve karıştırdıktan sonra cam şişeye alalım. Hazırladığınız karışımı buzdolabında 20 dakika kadar beklettikten sonra göz çevresine sürelim. 20 dakika kadar bekleyip temizleyebiliriz. Buzdolabında 3 gün boyunca saklayabilir ve göz çevresi kremini kullanabilirsiniz.