Eyeliner doğru sürüldüğü takdirde bakışlarınıza çekicilik katar ve bütün etkiyi gözlerinize çekmenize yardımcı olur. Peki kusursuz eyeliner nasıl çekilir? İzleyin, görün...

Eyeliner sürmenin püf noktaları nelerdir?

Öncelikle göz kalemi ile denemeler yapmanız elinizin alışması açısından yararlı olacaktır. Ardından eyelinere geçiş yapın. Bana kalırsa sarı saçlarınız varsa kahverengi, koyu saçlarınız varsa siyah eyeliner kullanmanız daha iyi olur. Eyelineri mutlaka en baştan sona doğru sürmelisiniz. Ortadan başlamanız kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bir de eyelineri tek bir seferde sürmeyi denemeyin. Ben denedim ve sonuç gayet kötüydüJ Birkaç kere de düzgün bir şekilde sürebilirsiniz.

Jel eyeliner nasıl sürülür?

Kimi kızlar likiteyelenir, kimileri jel eyelineri daha rahat kullanır. Ben jel (krem) eyelineri daha rahat sürüyorum. Siz de her ikisini deneyerek kendinize uygun olanı belirleyebilirsiniz. Jel eyelinerler akma ve bulaşma yapmaz Kullanımı daha kolaydır. Jel eyeliner ile kuyruk yapımı daha basittir. Ayrıca kalın eyelineri de daha rahat yapabilirsiniz. Bu eyelineri özel ucu olan eyeliner fırçası ile kullanmalısınız.

Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil!

Eyeliner sürmek gerçekten ilk başta oldukça zor görünüyor. Benim gibi elleriniz titriyorsa işiniz daha zor. Ancak zamanla pratik kazandıkça aslında eyeliner sürmenin sanıldığı kadar zor olmadığı aslında gayet basit olduğunu göreceksiniz. Alıştıktan sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Eyeliner sürmenin birkaç değişik yolu var.