O en çok sevdiğiniz ve onlarca para harcadığınız rujları kullanamıyor veya atmaya kıyamıyorsanız bu rujları tekrar değerlendirebilmek artık mümkün.

Ruj Nasıl Sürülür?

Dudaklar yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden bir tanesi ve canlı, dolgun dudaklar yüz güzelliğine ne kadar fazla şey katıyorsa cansız ve kötü görünen dudaklar ise çekiciliğimize bir o kadar darbe vuruyor. Dudaklardaki bu kötü durumlar bazı zamanlar dudakların kendi yapısından kaynaklanırken bazen de yanlış makyaj yapmaktan ve ruj sürmekten de kaynaklanabiliyor.

Ruj nasıl sürülür diyenlerdenseniz ufak ipuçlarını bir araya getirdiğimiz ve sizi çok daha çekici hale getirebilecek yazımıza hoşgeldiniz.
Rujunuzu uygulamadan önce yüzünüze yaptığınız fondöteni dudaklarınıza da uygulamayı unutmayın. Hali hazırda bir renge sahip olan dudaklarınızın üzerine rujun rengini uygulamaktansa yüz rengine yakın bir rengin üzerine sürmek çok daha etkili olacaktır. Ayrıca fondötenin kapatıcı etkisi sayesinde dudaklarınızdaki istenmeyen kırışıklıkları da gizleyebilirsiniz.

Dudaklarınızın çevresine rujunuza yakın bir renkte çerçeve çizmeyi unutmayın. Böylece hem dudaklarınıza doğru şekli vermiş hem de rujunuz için bir sınır oluşturmuş olacaksınız.

Sürerken sert ve ufak bir dudak fırçası kullanmayı unutmayın. Rujunuzun daha uzun süre dayanmasını ve çizdiğiniz çerçevenin dışına çıkmamanızı sağlayan bu yöntemle doğru şekilde rujunuzu uygulama ihtimaliniz daha fazladır.

Rujunuzu sürdükten sonra dudağınızda fazlalık olan boyalar kalacaktır. Bu boyaları kağıt mendili sürmeden sadece dudağınıza biraz bastırarak çekerseniz kolayca alabilirsiniz. Eğer mat bir dudak tonu istiyorsanız mendilinize pudra fırçasını hafifçe sürebilir yahut parlak dudaklar istiyorsanız rujunuzun ardından abartmadan bir miktar parlatıcı gezdirebilirsiniz.

Dudaklarınızın inceliğinden şikayet ediyorsanız dudaklarınızı çok daha dolgun gösterebilmek için kullanabileceğiniz bazı teknikler var. Dudak kaleminizi kullanarak hafif bir çizgi çektikten sonra dudaklarınızın köşelerinde bulunan kıvrımları da boyamalısınız. Daha sonra parmağınızı kullanarak bu rengi dudağınızın orta kısmında doğru genişletin ce üzerine açık tonlarda bir ruj uygulayın.

Eğer dudaklarınızın ikisinin kalınlığı birbirine eşit değilse ince olan tarafa yukarıdaki tekniği uygulayabilir ve kalın olan dudağınıza normal şekilde rujunuzu sürebilirsiniz.

Normalde makyaj yapmıyorsanız bile sadece düzgün şekilde sürülmüş bir ruj sayesinde çok daha güzel görünebilir ve vakit kaybetmeden dışarı çıkmaya hazır hale gelebilirsiniz. Dudaklarınızın tüm yüzünüz üzerinde yarattığı bu etkiyi avantajınıza kullanmak tamamen sizin elinizde...