Uzun saçlı hanımlar için, farklı şekillerde yapılan saç modellerini videomuzda bulabilirsiniz.

UZUN SAÇ BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Uzun saç yıkanmalı garip bir yazı başlığı olarak görünebilir, çünkü saçların nasıl yıkanacağının saçın uzunluğuna bağlı olmadığı düşünülebilir; ancak uzun saçlar kısa saçlara göre daha özenli bir yıkama ve bakım gerektirir. Saçlar ne kadar uzun olursa, saçın yumuşak olmasını ve çevresel faktörlerden korunmasını sağlayan, saç derisinde üretilen yağ saç teli uçlarına o kadar zor ulaşır. Bir süre sonra kuruyan uçlar kırılmaya başlar ve saçlar solgun ve kabarık görünür. Bu nedenle saçlarınızı yıkarken saç derinizi kurutmamaya özen göstermelisiniz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Saçınızı şampuanlamadan önce tamamının ıslandığından emin olun. Eğer saçlarınız yarı ıslak olursa köpürtmek için daha fazla şampuan kullanmanız gerekecektir.

Şampuanı önce saç diplerine sürün ve 5 dakika kadar saç derisindeki kan dolaşımını arttırmak için parmak uçlarıyla masaj yapın. Şampuan iyice köpürdükten sonra dipten uçlara kadar saçlarınıza sürün. Şampuanı dağıtırken çok bastırmayın ve sert hareketlerle ovmayın.

Duştan çıktıktan sonra kaşıntıyı önlemek, şampuan artıklarının saç teli ve saç derisinde birikmesini engellemek için iyice durulamalısınız. Çok sıcak su saç derisini kuruttuğundan ılık veya soğuk suyla yıkanmanızı öneririm.

Saç kremi kullanıyorsanız aynı şampuanda olduğu gibi önce saç diplerinden ve saç derisinden başlayın ve daha sonra saçın geri kalanına yayarak 3-4 dakika bekletin.

Duştan çıktıktan sonra fazla suyu yumuşak bir havluyla alın ve vaktiniz olan her zaman doğal kurumaya bırakın. Saçlarınız ıslakken kesinlikle fırça kullanmayın.