Esmerler hangi farı kullanmalı, sarışınların ruj tonu ne olmalı? Kızıl saçlılar nasıl doğal görünümlü makyaj yapabilir? Bu noktada makyaj uygulamaları aslında kişiye ve sahip olduğu özelliklere göre farklılıklar içerecektir. Elbette bunlara kullanılacak renkler de dahildir. Mükemmel bir makyaj için renk eğilimlerini körü körüne değil, saç rengiyle de iyi bir uyum içinde olan makyaj ve renklerini seçmek önem taşımaktadır.

Ten rengine göre saç boyası nasıl seçilir?

Ten renginize göre saç boyası seçimi yapmanız gerekir, bu sayede doğal güzelliğiniz ortaya çıkar.

Esmer: Esmer tenliyseniz vesarı saçları çok beğeniyor olabilirsiniz ancak denemeyin. Bu renk teninizle hiç uyumlu olmaz. Eğer koyu renk tenli bir esmer değilseniz, bakır tonlarını deneyebilirsiniz. Çok koyu tenli bir esmerseniz, siyah ve kızıl size yakışacaktır.

Beyaz: Eğer uçuk renkler tercihe derseniz, yüzünüzün daha da soluk görünmesine neden olursunuz. Bakır ve kızıl renkleri tercih edin. Bu renklerin yüzünüze yansıması tüm havanızı değiştirir.

Soluk: Eğer soluk bir ten rengine ve keskin yüz hatlarına sahipseniz, siyah ve küllü renklerden uzak durmalısınız. Fındık kabuğu ya da çikolata kahvesi gibi renkleri tercih edin. Böylece hatlarınızı yumuşak göstermiş olursunuz ve teniniz daha canlı görünür.

Pembe: Eğer pembe yanaklı bir güzelseniz, önerimiz küllü renkler ve kestane tonlarıdır. Kırmızı tonlardan uzak durmalısınız. Kırmızı saçlar ve kırmızı yanaklar birleştiğinde hoş görünmez. Hızlı saç uzatma yöntemleri kullanıp uzattığınız saçlarınızda küllü sarı ve kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.