Birçok kadın tarafından sevilen ve tercih edilen topuz saç modellerinde en şanslı kadınlar elbette uzun saçlara sahip olanlar. Uzun saçlı kadınlar özellikle saç toplama söz konusu olduğunda birçok farklı alternatife sahipler.

Bilinen klasik topuz modellerinde ihtiyaç duyulan, lastik, tel toka gibi malzemelere ihtiyaç duymadan sadece topuz süngeri ile harika topuzlar meydana getirmeniz mümkün olabilir. Üstelik bu saçları yaparken çok fazla zaman harcamanıza da gerek yok. Dışarıya çıkarken, akşam yemeğe giderken ya da bir davete katılmak için topuz bir saç yaptırmak istiyor ama kuaföre vaktiniz yoksa sakın üzülmeyin. Topuz süngeri ile kısa zamanda istediğiniz gibi bir saça sahip olabilir. Yapacağınız muhteşem bir makyaj ile de bu güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz.

TOPUZ SÜNGERİ İLE SAÇ YAPIMI

Öncelikle saçlarınızı ince bir lastik ile toplayarak at kuyruğu haline getirmelisiniz.

Sonrasında yapmış olduğunuz at kuyruğu saçı topuz süngerinin içinden geçirin.

Saçlarınızı süngerin her yerini kapatacak şekilde dağıtın.

Saçlarınızı süngere sardıktan sonra ince tokalar ile sağlamlaştırın. Bu sayede işinize çok daha kolay bir şekilde devam edebileceksiniz.

Son aşamada ise saçlarınızın ucunu topuz süngerinin etrafına sarın ve tel tokaların yardımı ile saçlarınızı tutturun.

Eğer yeteneğiniz var ise saçlarınıza örgüler de ekleyerek farklı bir tarza imzanızı atabilirsiniz.

Topuz Süngeri Nasıl Kullanılır?

Uzun saç gerektiren onlarca saç modeline özenip saçlarınızı uzattıktan sonra sadece at kuyruğu modeli ile yetinmeye başladıysanız, bu işte bir yanlışlık var demektir. Pek çok kişi saçlarına şekil verecek zamanı olmadığından, sabah erkenden evden çıkması gerektiğinden ya da saç yapmayı bir türlü beceremediğinden yakınır. İşte şimdi tüm bu şikayetlere aynı anda cevap verecek son derece basit ama bir o kadar da pratik bir ürün var karşımızda: saç topuz süngerleri!

Dışarıdan pofuduk bir lastik toka gibi gözüken topuz süngeri birkaç dakika içerisinde sanki saatlerce uğraşılmış gibi görünen bir topuz yapmanıza olanak tanıyor. Gelelim topuz süngeri ile saç yapımı aşamalarına:

İlk olarak saçınızı ince bir lastikle toplayıp at kuyruğu yapıyorsunuz.
İkinci olarak at kuyruğunu topuz süngerinin içinden geçiriyorsunuz.
Üçüncü aşamada at kuyruğunu süngerin her yanını kaplayacak şekilde dağıtıyorsunuz. (Saçlar süngeri sardıktan sonra üzerine ince bir lastik toka geçirirseniz, işiniz kolaylaşır.
Son olarak da saçlarınızın ucunu topuzun etrafına sarıp tel tokaların yardımıyla tutturuyorsunuz.