Hint kınası modasına ayak uydurmak isteyenler, videomuzu detaylıca izleyin...

HİNT KINASI İLE DÖVME NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

Hint kınası
Oksijen suyu
Koltuk altı stick
Aydınger kağıdı
Stabilo kalem (cama yazı yazan kalem)
Dövme deseni
Kürdan ya da kibrit çöpü

YAPILIŞI

Hint kınasını ve oksijenli suyu açın. Bir çay tabağının içerisine dökün ve çok sulu ya da çok koyu kıvamlı olmamasına özen gösterin. Kıvamı kürdan ya da kibrit ile kolayca sürülebilen ve vücuttan akmayacak şekilde olmasıdır. Her hangi bir akıntıya karşı elinizin altında kağıt havlu bulundurmakta fayda var. Hint kınasının hepsini tek seferde kullanmayın. Çünkü çok fazla yazık israf etmeyin. 1 paket Hint kınası hemen hemen 5-6 defa kullanılabilir miktardadır.

İstediğiniz deseni bilgisayardan çıktı alabilir ya da herhangi bir yerden temin edebilirsiniz. Ardından dövme desenini aydınger kağıdının üzerine koyun ve stabilo kalem ile desenin üzerinden geçin. Kağıdı çok fazla bekletmeyin. Hint kınası dövmesini uygulayacağınız bölgeyi koltuk altı stickini sürün ve aydınger kağıdını hemen o bölgenin üzerine kapatın. Desen vücudunuza geçecek şekilde uygulayın. Sonra kağıdı iyice bastırın ve kaydırmamaya dikkat edin. Zaten desen hemen vücudunuza geçecektir. Ve sonrasında işlemler tamamen basit zaten. Aynı zamanda da çok eğlenceli. Kürdanı ya da kibrit çöpünü Hint kınasına batırıyorsunuz ve deseni uygulamaya başlıyorsunuz. Bu aşama oldukça heyecanlı kısımdır. Çok eğleneceksiniz ve hatta belki bu işten çok paralar dahi kazanabilirsiniz. Hadi bakalım hayırlısı…

Dövme deseni uygulaması işlemi bittikten sonra sıra geldi kurumasına. Fön makinası ile kurutup, soğuk su ile de yıkayabilirsiniz. Ancak çok fazla tercih etmiyoruz. Her zamanki gibi her şeyin doğal haliyle olmasından yanayız. Bırakın kendi kurusun ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Hem böyle olursa rengi daha koyu ve parlak olacak. Aynı zamanda daha uzun süre kalacak. Çok fazla beklemiyorsanız zaten, yaklaşık 1 saat yeterli olacaktır. Fön makinası ile kurutursanız eğer, bahsedilenlerin hepsinin yarısı olmuş olacak. Tabi ki yinede karar size ait.

Hint kınası dövmesinin yapım aşamalarını iyice öğrendiyseniz eğer, dövün dövün durun kendinizi…