Her kadının en çok zorlandığı şeylerden biri de uygun kombin yapamamaktır. Bu tür durumlarda kurtarıcı parçaların önemi büyüktür. Özellikle üst üste giyilen kıyafetlerin biribirine uyum sağlamaları büyük önem taşır. Bu tür durumlarda hiç bir kombin bulamama durumu sinir bozucu bir hal alabiliyor. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız sizlere kolaylık sağlayabilecek stil önerilerini sizler için paylaşıyoruz.

KIYAFET KOMBİNİ NASIL YAPILIR?

Kıyafet kombini yapmadan önce vücudunuzu, kıyafet zevkinizi ve kombinlemeyi bilmeniz gerekiyor. Kombinlemek gardrobunuzdaki kıyafetleri uyumlu kullanmak ve kendinizi iyi hissettiğiniz ve göründüğünüz şekilde giyinmektir.ü

Vücudunuzu iyi tanıyın ve siz yönetin!

Vücudunuzu, güzel hissettiğiniz bölgenizi, öne çıkarmak ya da saklamak istediğiniz bölgelerinizi iyi bilmelisiniz. Rahatsız olduğunuz bölgenizi gizleyip beğendiğiniz bölgenizi öne çıkarırsanız seçtiğiniz kombin içerisinde hem iyi görünür hem de iyi hissedersiniz. Örneğin, baseniniz var dar etek kombinlerini pek tercih etmemeli, edecekseniz de baseninizi gizleyecek kıyafetleri seçmelisiniz.

Renk Uyumu

Kombin yapabilmek için renk uyumu hakkında da bilginiz olmalı. İlla zıt renkler kullanmak adına birbirine uymayan zıt renkleri tercih etmemelisiniz. son yıllarda moda dünyasında özellikle renk kullanımına karşı yoğun bir trend var. Hem kumaş türlerinde gelişen teknoloji hem de insanların modaya daha fazla önem göstermesiyle farklı renkleri kullanma oranı arttı. Bu yüzden farklı renkleri nasıl kombinleyeceğinizi öğrenmelisiniz. Örneğin siyah, beyaz ve gri renkleri nötr renkler olduğu için diğer renklerle uyumlu olarak kullanılabilir.

Kıyafet kombini yaparken dikkat edilecek noktalardan birisi de kıyafeti nasıl bir mekanda, etkinlikte giyeceği. Günlük kombin ve özel davet gibi etkinliklerde elbette kombinlerinizin buna uygun olması gerekiyor ve hepsi ayrı önemi taşıyor. Günlük kombininizde rahatlık ve şıklık bir arada olmalıyken davet kombinlerinizde davetin gerçekleştiği mekan, etkinlik türü gibi detaylar büyük önem taşıyor.

Örneğin bir düğüne gidecekseniz düğüne kim olarak davetli olduğunuz, düğünün gerçekleştirileceği mekan ve düğü konsepti, düğünün gerçekleştiği mevsim gibi birçok detay kombin yaparken önem taşıyor.

Kombin yaparken elinizdeki kıyafetleri iyi ayırt edebilmelisiniz. Bunun için dolabınızda zamansız parçalar bulundurmalısınız. Mutlaka siyah bir etek, elbise ya da beyaz bir gömlek mutlaka bulunmalı.