Hayatınızda ve saçlarınızda bir farklılık istiyor ama köklü bir değişim gözünüzü korkutuyorsa, son zamanların en iddialı trendlerinden biri olan ombre trendiyle hayatınıza ve saçlarınıza canlılık katabilirsiniz.

Geçtiğimiz yaz deniz ve güneşten yıpranan saçlarınızı dinlenmeye bıraktıysanız ve 2014'ün devamında hayatınızda ve saçlarınızda bir yenilik olsun istiyorsanız doğal saç rengine sadık kalınarak uçların açılmasıyla elde edilen ombre trendini deneyebilirsiniz.

İlk olarak sarı saçlarda karşımıza çıkan ve zamanla koyu saçlarda da uygulanan ombre saç rengi kişinin yüz ifadesinin yumuşamasına yardımcı oluyor. Balyaj ve krepe balyaj uygulamasıyla kısa sürede açılan saç uçları, daha sonra kişinin isteğine göre koyultulabiliyor.

Köklü değişikliklerdeki gibi kişiyi şaşırtmayan ombre saç renkleri, kişinin dış görünümünü de gençleştiriyor. Genellikle saç diplerinin renkleriyle doğru orantılı olarak küllü sarı, kızıl, bakır ve karamel tonları uygulanıyor.

Moda Nedir?

Modayı takip eden veya etmeyen herkes moda kelimesinin sadece bir toplumda öne çıkan giyim tarzlarını mı ifade ettiğini merak eder. İşte "Moda Nedir" sorusunun cevabı.

Moda, moda, moda... Nedir bu moda dediğimiz? Erkeler de, bayanlar da -ki günümüzde bayanların vazgeçilmezlerindendir- moda ile ilgilenir. Her ne kadar bayanlara göre erkeler daha az ilgileniyor gibi görünse de aslında erkeklerde moda ile ilgilidir. Ama günümüzde moda deyince aklımıza ilk gelen bayan olur. Çünkü etrafımızdaki tüm giysi mağazaları nerdeyse sadece bayanlara çalışıyor gibidir. Bugün hangi çarşıya giderseniz gidin, hangi mağazaya girerseniz girin kadınlar için üretilen ürünlerin erkeklerinkinden daha fazla olduğunu görebilirsiniz.

Tahmin ediyoruz ki birçok insan moda kelimesini kullanırken içten içe bu kelimenin anlamca kullandığından faklı kullanımları olduğunu düşünmüştür. Evet! Moda bilinen anlamıyla sadece, "dönemin popüler giyim tercihleri" anlamına gelmez. Akıllardaki bu belirsizliği gidermek, meraklısına modayı tanımlamak ve internetteki moda kavramını yeterli derecede anlatan bir kavramın olmayışının yerini doldurmak amacıyla size modayı anlatmak, modadan bahsetmek ve modayı tanımlamak istedik.

Moda genel kullanımıyla insanların, içinde bulunan belirli bir zaman periyodundaki, daha çok giyim ile ilgili tercihlerine referans eden popülaritesi yükselen genel giyim tarzına verilen isimdir. Moda genel olarak popüler giyim tarzına işaret etse de, günümüzde bazı bölgelerde, sosyetenin veya ünlülerin kıyafet tercihlerini işaret ediyor gibi görünmektedir. Aslen, moda birçok alandaki değişen, yükselen tercih eğilimlerine referans eder. Moda kelimesinin anlamca popüler giyim tarzını karşılıyor olmasının bugünkü nedeni giyim endüstrisinin bu alandaki her türlü yatırımından kaynaklanmaktadır. Bu kullanım özelliği sadece ülkemizde yaygın olmayıp, aynı zamanda birçok kültürde de moda toplumdaki giyim tercihleri anlamıyla kullanılmaktadır.