Genellikle ten renginde ve sade makyaj yapmayı tercih ediyorsanız ve yüzünüzün daha sağlıklı daha canlı durmasını istiyorsanız cildinize uygulayacağınız krem allık uygulamasıyla daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

KREM ALLIKLARLA MAKYAJINIZDA DOĞALLIĞI YAKALAYIN!

Krem allıkların toz allıklardan en büyük farkı cilt üzerinde bir tabaka oluşturmayarak yüzünüzle bütünleşip sanki kendi kızarıklığıymış gibi durmasıdır. Bu doğal görünümü kadınlara sağladığı için krem allık çok fazla tercih edilen kozmetik ürünlerinden bir tanesidir.

Allık Nasıl Sürülür?

Pek çok yerde, allığı sürerken gülümsemeniz ve oluşan tepeciklere allığınızı uygulamanız söylenir. Bu, her ne kadar yanlış bir taktik olmasa da, her yüz tipinde doğru sonuçlar vereceği de söylenemez. Yüzünüz dolgun bir yapıya sahipse ve kemik sınırları belirgin değilse, bu teknikle daha da belirgin ve toplu bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bu teknik daha çok kalp formlu ve şakakları belirgin, minyon yüzlere daha çok yakışır. Eğer yüzünüz köşeli, yuvarlak ve geniş hatlara sahipse, allık fırçanızın, elmacık kemiklerinin biraz daha alt sınırından geçmesi gerekir. Kontürleme ve gölgeleme tekniğiyle yüzünüz olduğundan daha ince ve kemik hatları daha belirgin hale gelecektir.

Yuvarlak yüz : Yanaklar ve genel olarak yüzün geniş olduğu bu tipte, fırçayı V çizecek şekilde uygulamalısınız. Bu şekilde yüzünüz daha uzun görünecektir.

Kare yüz : Kare alın, geniş elmacık kemikleri ve belirgin çene çizgisi, kare yüzlerin karakteristik özellikleridir. Kare çenenin etkisini yumuşatmak için, gözlerinizin merkezini bulun, elmacık kemiklerinizle nerede birleştiğine bakın ve allığı oraya uygulayın, daha sonra şakaklarınız yayın. Alın ve çenenize de yumuşak geçişler halinde az bir miktar allık uygulayın. Bu uygulama ile yüzünüzün kareliğini yumuşatmış olacaksınız.

Dikdörtgen yüz : Dikdörtgen yüzler, kare yüzün daha uzun halidir. Alın da en az çene çizgisi kadar geniştir. Elmacık kemiklerinize belirgin şekilde uygulayacağınız allığınızın, burun ucundan daha aşağı sınıra taşmamasına dikkat edin.

Oval yüz : En ideal yüz tipidir. Alın, çeneye göre daha geniştir. Elmacık kemikleri daha belirgin ve çene yapısı yumuşak hatlıdır. Bu yüz tipinde allığınızı, en çok göze çarpan kısma yani elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulayın. Böylece, elmacık kemiklerinizi daha da çok vurgulamış olacaksınız.

Üçgen yüz : Bu yüz tipinde geniş bir alın yapısı ve dar bir çene kontürü vardır. Elmacık kemikleri ise hayli belirgindir. Fırçayı elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru V şeklinde uygulayın. Kaş altından yüzün merkezine doğru da az miktarda allık uygulayın. Böylelikle yüz oranlamasında dengeyi de sağlamış olacaksınız.