Makyaj yaparken en önemli nokta olan eyeliner uygulaması etkili bakışlar için oldukça önemlidir. Makyajın en önemli noktası tabii ki gözler. Özellikle Türk kadınlarının en çok göz makyajı yaptığı istatistiksel olarak da ortaya konuldu. İşte makyaj yapan her kadının bilmesi gereken eyeliner modelleri.

Likit eyeliner nasıl sürülür?

Likit eyeliner kullanımı biraz daha zordur. Bu eyelinerin içinde ince bir fırça vardır vardır ve bu fırça yardımı ile sürülür. Kalem uçlu olanları fırçalılara göre daha kolay kullanılır. Likit eyelinerleri sadece üst göz kapağında kullanın, asla alt göz kapağınızı denemeyin. Hoş olmayan bir göz ortaya çıkarmak istemiyorsanız bu önerimi dikkate alın.

Kalem eyeliner nasıl sürülür?

Kalem şeklindeki eyelinerler daha kullanışlıdır. İnce uçlu likit eyelere göre daha basit bir şekilde sürülebilir. İçten dışa doğru bir çizgi çekin ve yamuk olan yerlerin tekrar üzerinden geçin. Kuyruk kısmını en sona bırakmalısınız. Gözleriniz kapalı ya da açık sürebilirsiniz. Ben kapalıyken daha rahat sürebiliyorum ancak gözleriniz açıkken sonucu daha iyi görebilirsiniz. Seçim size kalmış. Eyelineri sürdükten sonra bir süre kurumasını bekleyin. Yoksa göz kapaklarınıza bulaşma olasılığı oldukça fazla.

Eyelineri taşırırsam ne yapmalıyım?

Eyeliner çekerken orantısız sürme ya da taşırma gibi ihtimallere karşı yanınızda makyaj temizleme mendili bulundurmanız gerekiyor. Ben yanlışlıkla eyelineri taşırdığım zaman kulak temizleme çöpüne bir miktar makyaj temizleme sütü ile sürüyorum ve eyelineri nazik hareketlerle çıkarıyorum.