Makyaj malzemelerine tonlarca para harcama derdine son! Sizler için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz oje tariflerini araştırdık.

Kendi Başınıza Oje Nasıl Yapılır?

Oje sürmek bir sanat işidir! Çoğu zaman kadınlarımız oje sürerken büyük zorluklar çektiklerinden dolayı bu tip süsleme işlerini ise başkalarına devrederler. Şimdi sizlere sunacağımız birkaç farklı yöntem ile birlikte artık kendi başınıza oje nasıl yapılır sorusundan kurtulacak ve tamamıyla kolay bir şekilde ojelerinizi yapabileceksiniz! Oje sürmek, genel olarak kullandığımız elimiz ile diğerine uygularken kolay, zayıf olan elimizle asıl olan elimize uygularken oldukça güç bir işi kapsar. Bu sebepten dolayı da kimi zaman zorluklar yaşama durumumuz söz konusu olur. Fakat sunduğumuz birkaç farklı yol ile beraber artık oje sürmek sizler için zorluk olmaktan tamamıyla çıkıyor!

Oje Sürmeyi Kolaylaştıracak Yöntemler!

Tırnak çevresine bant çekebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir bulaşma durumunda aksilik çıkmayacağı gibi bantları söktükten sonra da tüm bu sorunsallardan arınmış olacaksınız.

Elinizi mutlaka sabit bir yerde tutmalısınız. Sabit olan bir masa veya sandalye üzerinde oje sürmek kesin olarak sonuç almanızı sağlar.
Oje sürerken en gerekli olan yollardan bir tanesi de ince katlar atarak 2’şer kez uygulama yapmaktır. Böylelikle kesin bir oje sürme durumu ortaya çıkacaktır.

Baz ile tırnaklarınızı temizledikten sonra oje sürerseniz herhangi bir akma durumu olmayacaktır.

Oje sürerken tamamıyla odaklanmak önemlidir. Ayrı olarak telefon ve benzeri eşyalar ile oynamamalı ve tüm konsantrasyonu direkt olarak ojeye ayırmalısınız!

Bu 5 yöntemle beraber sizler de oje sürme sorunsallarının tamamen önüne geçebilecek ve kurtulabileceksiniz. Bilindiği üzere oje sürmek çoğu zaman bizlerin oldukça güç bulduğu işlerden bir tanesidir!

Tırnaklarınızdan Oje Çabuk Mu Çıkıyor?

Mutlaka kuruma için ona vakit ayırmalı ve tam kurumadan herhangi bir yere temas etmemelisiniz. Çünkü bu tip durumlardan ötürü bazı sorunsallar yaşama ihtimaliniz de yüksek olacağı gibi, en önemli faktörün tam kurumasını sağlama açısıyla alakalı sunduğumuz yöntemleri izlemektir. Bir tırnak ne kadar kurur ise, o kadar olumlu ve kesin çözümler ortaya çıkar! Bunun yanı sıra takma tırnak kullanan hanımlarımız ise yapıştırmadan önce oje sürmemelidir! Mutlaka tırnağınıza yapışmasını bekledikten sonra uygulamayı denemelisiniz!