Böylesini daha önce hiç görmediniz. Sizin için hazırladığımız videouyu izlediğinizde yok artık diyeceksiniz. İşte yok artık dedirten 50 makyaj güzeli...

Makyaj Hileleri Burun Küçültme

Bayanların pek çoğu burunlarının görünümünden memnun değildir. Burunlarının büyük yada uzun olması veya enli olması, onlar için büyük bir problemdir. Bu kusurları kalıcı olarak değiştirmek estetik ameliyat ile mümkündür. Ancak hem maddi olarak fazla hem de acılı geçirilecek olan uzun bir sürecin olması, bayanları başka yöntemlere yöneltir. Bu yöntemlerin en başına makyaj hileleri burun küçültme uygulamaları gelir. Bu uygulamalardan aşağıdaki şekilde bahsedilebilir.

Eğer burnunuz hem uzun hem de büyükse, burnunuzun üzerine koyu renk bir fondöten sürmelisiniz. Fondöten kusur kapatmakta etkilidir ve koyu renkli olması ise işinizi fazlasıyla görecektir.

Eğer burun uzunluğundan şikâyetçiyseniz, burnunuzun uç kısmına yine koyu renkli kapatıcı uygulamalısınız. Eğer burnunuz yana doğru büyükse o zamanda burun kanatlarına kapatıcı ile gölgelendirme yapmalısınız.

Kemikli burun yapısına sahipseniz de koyu renk olan kapatıcınızı burnunuzun üzerine uygulayarak, fırça yardımıyla eşit bir şekilde dağıtın.

Göz Makyajı Hileleri

Gözlerinizin ve kaşlarınızın güzel görünmesi için pek çok makyaj hilesi vardır. Bunlardan şöyle bahsedelim;

Gözlerinizin kedigözü gibi olmasını istiyorsanız, eyeliner ve far sürmeden önce, gözlerinizin yan tarafına bir bant yapıştırın. Far ve eyeliner uyguladıktan sonra aradaki farka bayılacaksınız.

Makyajınızın daha aydınlık ve göz alıcı görünmesini istiyorsanız, göz çevrenizin bazı kısımlarına beyaz, krem ve bej rengi tonlarında far uygulamalı, ardından makyajınızı yapmalısınız.

Daha iri gözlere sahip olmak istiyorsanız gözlerinizin içine siyah yerine beyaz kalem uygulayın.

Kullanacağınız farın donuk ve mat olduğunu görüyorsanız, bunları uygulamadan önce beyaz bazlardan faydalanabilirsiniz.

Kaşlarınızın biraz daha yukarı kalmış gibi görünmesini istiyorsanız, hemen altına beyaz bir far uygulayın ve bu farı ellerinizle dağıtın.

Sürdüğünüz eyeliner çok çabuk dağılıyorsa, alt kirpiğinizin alt kısmına pudra sürün. Bu uygulama dağılmasını önleyecektir.

Hem gözlerinizin daha çekici hem de kaşlarınızın biraz daha kalkmış görünmesini istiyorsanız, kaşlarınızın üzerine aydınlatıcı sürün ve ellerinizle dağıtın.