Magazin dünyasının ünlü isimlerinin görünce hayrete düşeceğiniz ellerini sizler için araştırdık. İşte ünlülerin elleri...

EL BAKIMI İÇİN BİTKİSEL KÜRLER

At kuyruğu ile El Banyosu

Tırnaklarınızın güçlü olması ve ellerinizin bakımı için 2 kaşık kadar at kuyruğunu ince ince doğrayın. Yarım litre kaynar su içeresine atarak 20 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Karışımı süzdükten sonra elleriniz zaman buldukça 5-6 dakikalık süre boyunca bu su içerisinde tutun. İşlemi yaptıktan sonra ellerinizi kurulayın ve nemlendirici krem sürün.

Besleyici Yağlarla El Banyosu

El bakımı yapıp yumuşacık pamuk gibi ellere sahip olmak için 1 çay kaşığı lavanta yağı, yarım çay kaşığı bergamot yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve yarım yemek kaşığı gliserini bir kap içerisinde iyice karıştırın. Sonrasında iyice karıştırdığınız yağı içerisinde sıcak su bulunan başka bir kaba boşaltın ve yine iyice karıştırın. El bakımı için ellerinizi bu kabın içine koyarak banyo yaptırın. 20 dakika bekledikten sonra ellerinizi çıkarın ve ellerinizde kalan yağları iyice yedirerek ovalayın.

El bakımı İçin Nemlendirici Maske

Kuru eller için ideal bir maske olan bu karışımımız için haşlanmış patates, vazelin ve kuru papatyaya ihtiyacımız var. 1 tane haşlanmış patatesi iyice ezin üzerine biraz vazelin ve kuru papatya çiçeklerini koyun. Malzemeleri iyice karıştırın ve ellerinize sürün. Karışımı ellerinize sürdükten sonra pamuklu bir bezle iyice sarın ve 30 dakika bekleyin.30 dakika sonra ellerinizi ılık suyla yıkayın.

Jojoba-Pirinç Unu Kompres

Kuru ve mat görünümlü ellere sahipseniz bunun çözümü kompresde gizlidir. Güzel bir el bakımı yapan bu kompres için 1 kaşık pirinç unu i biraz süt ve jojoba yağına ihtiyaç duyacağız. Sütle pirinç ununu karıştırarak bulamaç haline getirin. Jojoba yağını ellerinizin her yerine sürün ve bu bulamacı yağlı ellerinize sürün.10 dakika boyunca bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Daha canlı ve daha yumuşak ellere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Zeytinyağlı El Banyosu

Ellerin bakımlı olması için yumuşak, parlak ve çatlaksız olması gereklidir. Eğer ellerinizde çatlaklar varsa ve artık derinleşmeye ve sızlamaya başladıysa güzel bir el bakımı yapmanız gereklidir. Bunun için 200 ml zeytinyağını benmari usulü ısıtın. Zeytinyağının içine 1 yemek kaşığı kadar limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Ellerinizi karışım içerisinde 5-10 dakika boyunca bekletin. Sonrasında ellerinizi ılık suyla ve doğal bakım sabunlarıyla yıkayarak temizleyin.