Televizyonda dizilerde veya reklamlarda görmeye alışkın olduğumuz küçük oyuncular büyüdü. Kimisi sevgili yaptı, kimisi evlendi. İşte o ünlüler...

‘Sihirli Annem’in minik oyuncusu Gizem Güven evleniyor

Kanal D'de yayınlanan 'Sihirli Annem' dizisinin çocuk oyuncularından Gizem Güven, sevgilisi futbolcu Caner Turp ile evlilik hazırlıkları yapıyor.

2003 yılında henüz 9 yaşındayken rol aldığı ‘Sihirli Annem’ dizisiyle tanınan ve ardından ‘Selena’ da da rol alan 1994 doğumlu genç oyuncu Gizem Güven, futbolcu sevgilisi Caner Turp ile sözlendi ve evliliğe adım attı. Haberi sosyal medya hesabından “Mutlu sonsuzluk için ilk sözümüzü verdik!” notuyla duyuran genç oyuncu birçok reklam çalışmasında yer aldıktan sonra 2002 senesinde Sihirli Annem dizisinde Ceren, Selena adlı dizide Leyla karakterlerini canlandırmıştı.

Genç oyuncu eğitimini Beykent Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümününde yüzde yüz başarı bursu ile tamamladı.

Gizem Güven Kimdir?

1 Ocak 1994 yılında İstanbulda doğdu. Annesi Ayşen Güven stilist, babası Ahmet Güven Deniz Astsubayıdır. Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulunda (Özel Koza Koleji) okudu. Daha sonra Özel Beykent Koleji Sosyal Bilimler Lisesine devam etti. Beykent Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde okumaktadır. 3 yaşındayken reklam filmlerinde oynamaya başladı. 6 yaşındayken ilk film dublajını yapmıştır. DiziOyunculari.Biz Televizyon Dizi oyunculuğuna ilk olarak İki Arada Aşk adlı dizide başlamıştır. Bir çok reklam filminde rol alan güzel oyuncu 2002 yılında başlayan Sihirli Annem dizisinde Ceren karakteri ile uzun yıllar devam etmiş, geniş kitlelerce tanınmıştır. Lc Waikiki markasının reklam yüzüdür.

Fenerbahçe takımını tutan genç oyuncu Spor , Satranç , Keman Çalmak gibi hobileri vardır. Boyu 157 cm, 51 kg, saç rengi sarı, göz rengi yeşildir.

Aldığı Ödüller;

Bilfen Okulları En iyi çocuk oyuncu (2003-2004)
Sarıyer Belediyesi 2.Uluslar Arası Çocuk Şenliği Basın Ödülleri En İyi Çocuk Oyuncu (2006)
Özel Koza İlköğretim Okulu 2007-2008 Ögretim Yılı Okul Üçüncüsü.