Yaz günlerine mutlu ve zinde bir şekilde başlamanın bir çok yolu vardır. Bazı zamanlarda kendimizi iyi hissetmeyebiliyoruz. Bu durumu geçirebilmek adına da edinmemiz gereken bazı alışkanlıklar vardır. Bu alışkanlıkları hayatımıza entegre ettikten sonra güne mutlu bir şekilde başlayıp gün boyu kendinizi zinde ve enerjik hissedebileceksiniz. Bu şekilde hissetmek adına ibadet edebilir veya yoga yapabilirsiniz. Yoga sayesinde güneşin tüm enerjisini içinizde hissedebilirsiniz. Tüm bunların dışında da bir alışkanlık haline getirmeniz gereken davranış biçimlerini sizler için sıraladık;

Alarmı ertelemekten vazgeçin Bunu yapmayanımız var mı acaba? Sabah alarm çalınca, onu bir 5 dakika, sonra bir 5 dakika daha erteleyip; o kısa uykudan muhteşem bir keyif almak! Halbuki yapılan birçok araştırmaya göre, bu ertelemeler esnasındaki kısa uykular derin olmadıkları için bizi yorgun kılmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Dolayısıyla alarm bir kez çaldığında, kararlı olmak ve uyanmak gerek…

Kalkar kalkmaz bir bardak su Uyku sırasında vücudumuz su kaybeder ve bu durum bizleri aşırı halsiz kılar. Eğer sabah uyanır uyanmaz bir bardak su içerseniz, bunun bedeninize vereceği enerjiyi ve ruhunuza vereceği neşeyi hemen hissedeceksiniz. Sabahları su içmek aynı zamanda metabolizmanın da hızlanmasını sağlayacaktır.

SAÇ ÇEKME EGZERSİZİ

Saçlarınızı koparmayacak derecede sadece diplerinden acı hissedecek şekilde her sabah çektiğinizde yüzünüzdeki gerginliğin farkına varacaksınız. Bu durumda gün boyu mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

TEMİZ HAVA

Temiz hava solunum yollarınızı açacağından dolayı her sabah pencerenizi açıp temiz havayı ciğerlerinize kadar hissedin.

BAKIŞLARIN GÜCÜ

Göz altı morlukları ve göz şişmelerine iyi gelen ferahlatıcı jel kullanımları daha zinde hissetmenize yardımcı olacaktır.

BOL BOL SU TÜKETMEK

Güzel bir güne başlamak için her sabah kalktığınızda bir bardak su için.

CİLT FIRÇALAMA

Her sabah cildinizi fırça ile masaj yaparak temizlediğinizde kendinizi daha canlı ve dinç hissedeceksiniz. Bu alışkanlık yüzünüzün sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır.