Çocuklarınızın odasına renk katmak için mucizevi tasarımlarla tanışmak istiyorsanız, videomuzu izleyebilirsiniz.

ÇOCUK ODASI NASIL DEKORE EDİLİR?

Çocukken herhalde hepimiz düşlemişizdir filmlerdeki gibi bir ağaç evimizin olmasını, o evde özgürce yaşamayı. Ama bir çoğumuzun yaşadığı büyük şehirlerde, bırakın ağaç evi, doğru dürüst bir ağaç görmek bile bazen çok meşakkatli bir iş olabiliyor. Dolayısıyla çocuğunuzun hâlâ bu hevesleri varsa, fotoğraftaki çocuk odası tam ona göre olabilir.

Bembeyaz boyanmış bu ahşap yatak hem gerçekten de bir ağaç evi andırıyor, hem de çocuğunuzun yatak problemini son derece kompakt ve yerden tasarruf edecek şekilde çözüyor. Ayrıca bu güzel odanın geri kalanında da, gerek açık bırakılmış tuğla duvarlar, gerekse de yatağı tamamlayan diğer şirin beyaz mobilyalar mekâna hem şık, hem de çocukların seveceği türden bir cazibe katıyor.

Bu kez daha küçük çocuklar için bir mobilyaya bakalım. Bu gri-beyaz yatak, hem arkaya yatması, hem de yan tarafı çıkarılarak ebevyen yatağına eklemlenebilmesiyle küçük çocuklar için ideal bir yatak olabilir. Yatağın gerek çarşafında, gerekse de minik yastıklardaki baykuş, tavşan ve ayı gibi hayvanların desenleri ise bu yatağı daha da sevimli kılıyor. Böyle davetkâr görünen bir yatakta tüm bebekler rahat bir uyku çekecektir herhalde.

Yatağın bir başka güzelliği de doğal renkleri sayesinde her türlü odaya uyum sağlama potansiyelini taşıması.

İşte daha küçük çocuklar için ideal bir oda. Açık renkli laminantın üzerinde pastel renkleriyle iç açan oyuncuklar ve küçük bir dolap, beyaz şık bir yatak ve tabii ki duvarlar. Küçücük, çok az eşyayla donatılmış bir odayı, duvarlara yapılan ilavelerle bambaşka bir ortama çevirmek, çocuğunuzun hiç ayrılmak istemeyeceği bir oda haline getirmek işte burada görüldüğü gibi son derece mümkün. Mavi fonun üzerinde salınan her renkten balık ve otlar odaya eğlenceli bir hava kattıkları gibi, çocuğunuzun ilgi odağı olmaya da aday.

Bu kez oğlanlardan çok kız çocuklarının aklını alacak, hiç çıkmak istemeyecekleri bir çocuk odası örneği var karşımızda. Özellikle okul çağına gelmiş çocukların en sevdiği şeylerden biridir sürpriz partiler yapmak ya da bunlara gitmek. Hele de bu partilerin sonunda bir arkadaşınızı evinizde ağırlayacaksanız ya da bir arkadaşınızda kalacaksanız, heyecan daha da artar.

İşte iki sevimli yatağın bulunduğu, klasik pembe ağırlıklı dekoruyla dikkat çeken bu çocuk odası hem bu tarz partiler için, hem de beraber büyüen kız kardeşler için ideal. Tam bir parti odasını andıran bu mekânda iki yatağın arasına küçük bir yatak daha atarak kapasiteyi artırmak da mümkün. Kısacası, küçük kızlar için rüya gibi bir oda.

İşte yine çok basit ama bir o kadar orijinal bir fikirle karşınızdayız. Şık görünse de aslında sıradan olan bir çocuk yatağının üzerine ahşap ve kumaş malzemeden yapılan küçücük bir ilave, mobilyayı birden ilginç ve eğlenceli hale getiriyor. Koyu mavi ton üzerinde sarı sarı parlayan yıldızlardan oluşan bu örtü, çocuğunuz yatağa yattığı anda onun hem düş dünyasını geliştiriyor, hem de uykuya dalması için ekstra bir motivasyon görevi görüyor. Yatağın ve üstündeki ilavenin küçüklüğü, bu güzel parçayı dar ya da köşeli çocuk odaları için de uygun hale getiriyor.