KURU FIRÇALARI RİTÜELİNİZE KOYMAK

Soğuk havada pul pul döküntü yapan cildinizi kuru fırçalama tekniğiyle temizleyin. Bu adımı isterseniz vücut peeling'i ile de yapabilirsiniz. Ardından Ölü deriden arınan cilt,  nem tazelemeye ve kendini yenilemeye hazır hale gelmiş olacak.

DUŞ BAKIMI

Kış aylarında yine yapılan hatalardan biri su sıcaklığını arttırmak oluyor. Ama malesef çok sıcak duşlar cilt dengesini bozuyor. Soyulma ve Kurutmaya daha çok yol açıyor. Kış günlerinde çok sıcak duş almamaya çalışın, vücut kurutan sabun ve duş jelleri yerine temizleyici  daha doğal  olan yağlara yönelin.

NEMLENDİRİCİ ADIMLARI

İşte bu kısım en önemli adımlardan ve asla atlanılmaması gereken adımların başında yer alıyor. Duş sonrası mutlaka vücut nemlendiricinizi uygulayın. Ardından cilt kuruluğunuza veya ihtiyacınız olan bakım içeriklerine göre en uygun ürünü seçmelisiniz.

YOĞUN BAKIM 

Eğer vücut  kuruluk probleminden sıkça şikayet ediyorsanız vücut bakım yağlarını bakım ritüelinize ekleyin. Bu ürünler cilt dokusunun yenilenmesine ve cildin nem depolamasına yardımcı olacak. Ayrıca vücudu içten beslemek de bu adımların başında yer alıyor özellikle, kış aylarında azalan su tüketimini arttırmanız gerekiyor. Su içmek, cildi sağlıkla parlatan adımların başında geliyor.

EN ÖNEMLİ NOKTALAR

En fazla kuruluğun yaşandığı Dirsekler, dizler, topuklar, el eklemleri gibi bazı unutulan noktalar soğuk havadan daha çok etkilenir ve çatlamaya meyilli olur. Yoğun formüllü, balm dokulu ürünlerle bu bölgelere ekstra bakım yapın.