Yağ yakımının olmazsa olmazı olarak nitelendirilen ananas, bu tarifin olmazsa olmazı. Ananasın içerisinde bromelain isimli bir enzim yer almaktadır. Bromelain, insan vücudunda da bulunan bir enzimdir ve yağ yakımını en hızlı şekilde gerçekştirmeye yarar.  Bu tarifin en önemli yanı hazırlanan içecefkleri çoğunlukla kefirden, badem sütünden ve  bazen de inek sütünden hazırlanmakta; bu tarife yeşil çay eklendiğinde antioksidan açısından da etkili bir içeçek oluşacak...

 MALZEMELER

- 1 bardaktan biraz fazla yeşil çay (önceden demlenmiş ve soğutulmuş),

- 2 dilim ananas,

- 1 orta boy salatalık,

- 1 adet avokado,

- 1 tutam taze nane,

- 1 tutam maydanoz

Yağ Yakıcı Smoothie Hazırlanışı

Ananas ile başlıyoruz. Bu tarifte, 2 dilim ananas yeterli gelmekte. Ananasları doğradıktan sonra, blender’a alıyoruz. Ardından, içerisinde bol miktarda su olan ve bu yönüyle metabolizmayı hızlandıran salatalıkları güzelce yıkayıp, kabuklarını soymadan doğruyoruz ve onu da blender’a alıyoruz.

Avokadonun kabuklarını soyduktan sonra çekirdeğini ayırıyoruz ve kalan kısımları küçük küçük doğruyoruz. Bu noktada, dilerseniz kullanıma hazır avokadoları da kullanabilirsiniz.

Kan temizleyici özelliği ile bilinen koyu yeşil yapraklı sebzeleri de ekliyoruz. Biraz maydanoz ve nane içerisine eklenir. Önceden yıkadığımız nane ve maydanozları doğradıktan sonra, onları da blender’a ekliyoruz. Maydanozu, çiğ olarak da tüketebilirsiniz; bolca maydanozu, biraz limon suyu ile birlikte blender’dan geçirilir. Bu şekilde; kan temizleyici, muhteşem bir maydanoz suyu çıkıyor.

Son olarak, içerisine önceden demlediğimiz ve soğuttuğumuz yeşil çayı ilave ediyoruz. Bir su bardağından biraz daha fazla yeşil çay yeterli olmaktadır. Tüm malzemeleri blender’da buluşturduktan sonra, blender’ı çalıştırıyoruz; maydanozların erimesi için 1 dakika çalıştırmanız yeterli olacaktır. Afiyet olsun!