Muz, ülkemizde çilek, portakal ve erikten sonra en çok tüketilen meyveleri arasında yer almaktadır. Muz, içeriğinde bulundurduğu vitaminler ile sağlığımıza büyük katkı sağlayan besinlerin başında gelir. Muz tüketildikten sonra, kabuğu genelde çöpe atılır. Fakat bu yanlış bir alışkanlıktır. Muzun kendisi kadar kabuğu da çok faydalıdır. Özellikle cilt hastalıkları üzerinde mucizevi etkiler sağlar. İnsan sağlığına sağladığı faydaları dışında muzun ayaklar için de hiç bilinmeyen bir faydası ortaya çıktı.

Vazgeçilmez lezzet muzun kabuğunu çöpe atmayı bırakın. Muz kabuğu, kuru deriyi nemlendiren vitaminlerle doludur. Muz kabuğunun içindeki sarkan ip kısımlarını çıkartarak ayağınızda oluşan kuru bölümlere uygulayın. Bir süre bekleyin. Daha sonra ayaklarınızı su ile yıkayın. Bunun temel sebebi; muzun ayaklarınızda bırakmış olduğu yapışkan maddelerin etkisinden anında kurtulmaktır.

Özellikle cilt kuruluğundan şikayetçi olan kadınlar, bu ayak bakımı için mucizevi etkiler bırakan muz peelingini haftada 2 ya da 3 kez uygulayarak, ayaklarda oluşan kuru bölgelerin azaldığına şahit olacaksınız. Muzun özellikle kadınlar için önemli olan bu etkisi, kadınların kişişel bakım tercihlerinde birinci sırada yer alacaktır.