Doğal yollarla güzelliğimize nasıl katkı sağlayabileceğimizi araştırıyoruz. Birkaç basit kuralı izleyerek hiçbir ürün kullanmanıza gerek olmadan güzel görünebilirsiniz. Makyaj olmasa bile güzelliğinizi devam ettirmenizi sağlayacak altın değerinde bilgileri maddeler halinde sizlerle paylaşıyoruz.

GÖZLERİ VURGULAMAK

Gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız, makyaj yapmasanız bile kirpik makasıyla kıvırdıktan sonra transparan bir jel uygulayın. Gözlerinizin etrafındaki siyah halkalardan kurtulmak için beslenmenize dikkat edin. Siyah halkalar genellikle demir ve B vitamini eksikliğinden kaynaklanır. Ciğer ve kırmızı et tüketerek katkı sağlayabilirsiniz. Nane veya yeşil çayla soğuk kompres de faydalı olabilir.

DUDAK BAKIMI

Dudaklarınızı yeterince beslediğinizden ve nemlendirdiğinizden emin olun. Dudak balmlarının yerine zaman zaman zeytinyağı ve diğer doğal yağlardan kullanın.

SAÇ BAKIMI

Makyajsız yüzünüze uyum sağlaması için saç stilinizi mümkün olabildiğince basit tutun, saçınızda doğal renkleri tercih edin. Kırıklarınızı düzenli olarak aldırın. Saçlarınızı korumak için düzenli olarak bakım yapın. Hindistan cevizi yağı saçlarınızı parlak gösterir. Aynı zamanda kepek, kuruluk vb. saç problemlerini de önler.

CİLT BAKIMI

Uzmanlar yüzü günde 2 kereden fazla yıkamamayı öneriyor. En önemli nokta ise yüzü çok fazla ovalamamak. Haftalık maske uygulamak iyi bir yöntem olabilir.