Makyaj süngeri hemen hemen her kadının, makyaj çantasının olmazsa olmazları arasında yer alan eşyalarından biridir. Makyaj süngeri, düzgün olarak kullanıldığında en güzel giysiniz olan cildinizde mucizevi etkiler yaratacaktır. Bu nedenle öncelikle makyaj süngerini nasıl kullanacağımızı iyi bilmeliyiz. Bu nedenle sizler için makyaj süngeri kullanmanın püf noktalarını araştırdık. İşte makyaj süngeri kullanmanın püf noktaları...

MAKYAJ SÜNGERİ NASIL KULLANILIR?

Makyaj yapmaya başlamadan önce süngerinizi hafifçe nemlendirmeyi sakın unutmayın. Böylelikle makyaj süngeriniz daha yumuşak olacaktır. Yumuşak makyaj süngeri fondöteni kolay emer. Bu nedenle yapacağınız makyaj da kusursuz olmuş olur.

Son zamanlarda makyaj süngerleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Makyaj süngerinin bu kadar yaygın olarak kulanılmasının en önemli nedeni ise, kullanım rahatlığıdır.

Güzellik marketlerinde kolayca bulabileceğiniz makyaj süngerinizi sadece fondöten kullanırken değil aydınlatıcı ve pudra uygulamalarında da kullanmanız mümkündür.

Makyaj süngeri kullanırken dikkat etmeniz gereken ern önemli kilit nokta sürüş tekniğidir. Makyaj süngerini yüzünüze küçük noktalar halinde masaj yaparak dolaştırırsanız  istediğiniz sonucu kısa sürede almış olursunuz.

Makyaj süngerini aynı zamanda nemlendirici sürerken de kullanmanız mümkündür. Bunun için nemlendiricinizi makyaj süngerinin üzerine sürüp dairesel hareketlerle yüzünüzde dolaştırın.

Kadınların makyaj çantalarından eksik etmediği makyaj süngeri, ciltte oluşan kızarıklıkları kapatmaya yardımcı olur.