Kahverengi gözlerini makyajla ön plana çıkarabilmek için bilmen gereken birkaç makyaj hilesi daha var. İşte o hileler...

IŞILTI EKLE

Bakışlarını aydınlatmak ve gözlerinin daha iri görünmesini sağlamak için ışıltılardan yardım al! Metalik göz farları özellikle yeni yıla saatler kala tercih edebileceğin harika bir ton! Göz kapaklarına bu farı uygula ve alt kirpik çizgini de unutma! Beyaz ışıltılı farını göz pınarlarına uygulayarak etkiyi ikiye katla!

SÜPER SİYAH BİR MASKARA KULLAN!

Kusursuz maskarayı ararken aklında tutman gereken şu ki, maskaraların farklı bir sürü tonları var. Kahve gözlerini ön plana çıkarmak için sen tercihini extra siyah maskaralardan yana kullan!

KEDİ BAKIŞLAR

Kahve gözleri ön plana çıkarmanın bir diğer yolu da kusursuz kuyruklu bir eyeliner uygulaması! Siyah likit eyelinerınla göz kapaklarının üzerine ince bir çizgi çek ve çizgiyi gözlerinin dış köşelerine doğru uzat. Gözlerinin dış köşelerine ulaştığında çizgiyi biraz daha yukarı doğru çekerek kuyruk kısmını oluştur.

BUĞULU GÖZLER

Eğer kahve gözlere yakışan tek bir göz makyajı olsaydı bu kuşkusuz buğulu bakışlar olurdu, Selena Gomez, Kim Kardashian, Shay Mitchell ve Nina Dobrev gibi yıldızlar da dikkat ettiysen her zaman tercihlerini buğulu bakışlardan yana kullanıyorlar. Buğulu görünümü siyah göz kaleminle elde etmek için göz kaleminle gözlerini çerçevele ve nazikçe dağıt! Birkaç kat siyah maskara uygulayarak görünümü tamamla!