Kadınların makyaj yaparken en önem verdiği organlarından biri, gözleridir. Doğru yapılan göz makyajı, yüzü bakımlı gösterirken yanlış yapılan göz makyajı ise kötü görünmenize neden olabilir. Göz makyajı uygularken göz şeklinize mutlaka dikkat etmelisiniz. İşte göz şekline göre göz makyajı yapmanın tüyoları...

Eğer göz şekliniz yuvarlaksa, göz makyajınızı yaparken gözlerinizin altına doğal tonlarda bir far sürebilirsiniz. Yuvarlak görüntüden kurtulmak istiyorsanız, göz kapağınızın dışına koyu renk far uygulayabilirsiniz. Eğer eyeliner kullanıcaksanız, gözünüzün ortasından başlayarak küçük bir kuyrukla bitirin. Eğer sürdüğünüz eyeliner belli olsun istiyorsanız, gözünüzün içine göz kalemi sürebilirsiniz.

Eğer küçük göz yapısına sahipseniz, makyaj yaparken mutlaka gözlerinizi derin göstermeniz gerekmektedir. Göz kapağınızın üstüne doğal tonlarda far sürün. Göz altınıza çektiğiniz kalemi, dışına da sürmeye özen gösterin. Kirpiklerinizi volümlü gösteren maskaraları tercih edin.

Gözlerinizin düşük olması yüzünüzü yorgun gösterebilir. Bu yüzden makyaj yaparken canlı tonları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kirpiklerinizin dibine ince bir eyeliner sürün. Düşük olan göz kısmına koyu renk bir far uygulayın. Göz altlarınıza kapatıcı sürün. Maskarayı gözünüzün sadece iç kısımlarına uygulamaya dikkaet edin.