Kadınlar hayranı oldukları karakterlere benzemek için alternatif teknikleri denerken, buğulu bakışlar için "Bihter bakışlı" gözlere sahip olmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazla. Tekniğini bilerek aynanın karşısına geçenler için makyaj, hiç de zor olmazken hangi ürün ve bölgede ne tip bir yardımcı malzeme kullanılması gerektiğinin de bilinmesi gerekiyor.

Bihter gibi göz makyajı için yapılması gereken ilk şey; gözün altını ve üstünü çerçeveye almaktır. Siyah bir göz kalemi ve biraz teknikle herkes buğulu gözlere ve anlamlı bakışlara sahip olabilir. Yumuşak bir göz kalemi ve kaliteli maskara seçimiyle başlanacak olan Beren Saat göz makyajı için göz kapağının kirpik diplerinden itibaren çerçeve içine alınması gerekiyor. Bu aşamada üst kısım kalın ve alt bölge ince olarak belirgin yapılır.

Beren Saat Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Oyunculuğunun yanı sıra mutlu evliliği ve politik açıklamalarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Beren Saat için unutulmaz olan rollerden birisi de Bihter karakteri. Sanatçının kadınlar arasında popüler olmasının nedeniyse dizide kendisine uygulanan özel makyaj. Bu rolde olduğu süre boyunca gece davetlerinde de aynı makyajı uygulayan güzel sanatçı, göz makyajından her zaman buğulu ve dumanlı gözleri tercih ediyor. Bu makyajın en önemli özelliğiyse her göz rengiyle uyum sağlayabiliyor olması...

Tendeki Kusursuz Görünüm Nasıl Sağlanır?

Beren Saat makyajının en temel özelliğiyse ciltte sağlanan pürüzsüz görünümdür. Makyaj bazıyla ciltteki pürüzler yok edildikten sonra ten rengiyle uyumlu bir fondöten, fırça yardımıyla tüm yüze dağıtılır. Sivilce ve leke gibi bölgelerse bu aşamada Kapatıcı ile görünmez hale getirilir. Renksiz bir parlatıcı yardımıyla dudaklarını ortaya çıkaran sanatçının makyajı kolay bir şekilde uygulanabilir.