Her gece uyumadan önce makyajımızı temizlemenin ve bu makyajı temizlerken doğal malzemelerin kullanılmasının en kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki makyaj malzemeleriniz yoksa, bu durumda ne yapacaksınız? Artık doğal makyaj temizleyicilerini kolay yollardan mutfağınızda bulabilirsiniz. İşte doğal malzemelerle makyaj temizlemenin yolları...

AVOKADO

Avokado, özellikle eyelinerları ve maskaraları çıkarmada büyük etki sağlar. Aynı zamanda avokado'yu göz çevresi bakımı için krem olarak da kullanabilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı, makyajı çıkarmada büyük kolaylık sağlayan basit yöntemlerden biridir. Cildi nemlendiren hindistan cevizi yağını pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI

Eğer kuru bir cilde sahipseniz, hakiki zeytinyağı en yakın dostunuz olabilir.

YOĞURT

Yoğurt içeriğinde bulundurduğu vitaminlerle, cildi rahatlatmaya yardımcı olur. Cildi ölü derilerden temizler.

SÜT

Eğer cildiniz çok hassassa, sütten daha iyi makyaj temizleme malzemesi bulamazsınız. Süt cildin nem dengesini koruyarak, cildin yenilenmesini sağlar.

BEBEK ŞAMPUANI

Bebek şampuanları hassas cillere uygun olarak üretildiğinden, bir numaralı makyaj temizleme malzemeleri arasında yer alır.

ALOE VERA

Cildiniz aşırı yağlıysa mutlaka kullanmaya özen göstermelisiniz. Aloe vera, cildi derinlemesine temizlerken yüzde oluşan kızarıklıklara da iyi gelmektedir.